انجام خدمات سوشال مدیا

خدمات سوشال‌ مدیا

سوشال‌ مدیا چیست؟ به ابزار هایی که جهت زیاد شدن میزان توجه مخاطبان، به کسب و کار و همچنین برند مورد نظر در شبکه های اجتماعی می‌شود سوشال مدیا می گویند. یکی از راه هایی که موجب زیاد شدن تعداد بازدید کننده ها از صفحه و برند شما می‌شود می توان استفاده از سوشال مدیا […]

سوشال‌ مدیا چیست؟

به ابزار هایی  که جهت زیاد شدن میزان توجه مخاطبان، به کسب و کار و همچنین برند مورد نظر در شبکه های اجتماعی می‌شود سوشال مدیا می گویند. یکی از راه هایی که موجب زیاد شدن تعداد بازدید کننده ها از صفحه و برند شما می‌شود می توان استفاده از سوشال مدیا را نام برد.

استراتژی مربوط به سوشال مدیا به وجود آوردن و به اشتراک گذاری محتوایی است که خاص و منحصر به فرد می باشد.

معمولا محتوایی منحصر به فرد و مفید محسوب می‌شود که انتقال دهنده خبری داغ و جذاب برای مخاطبان باشد و خیلی سریع در شبکه های اجتماعی پخش گردد.

هرچه محتوای اشتراک گذاری شده حاوی مطلب خاصی باشد و بیشتر لایک خورده و بازدید شود موجب می‌شود که برند موردنظر بیشتر برای دیگران به نمایش گذاشته شود و ارزش آن بالا رود.

از آنجا که سوشال مدیا رایگان است موجب می‌شود که خیلی راحت بتوان از آن برای بازاریابی استفاده نمود و با افزایش میزان مخاطبان، لایک و کامنت ها نیز بیشتر شده و پست مورد نظر بیشتر به مخاطبان نمایش داده میشود و نتیجه ی آن داشتن رتبه بالاتر در موتورهای جستجو می گردد. از جمله سوشال مدیا های موفق می توان فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و همچنین پینترست را نام برد.

سوشال مدیا و تعامل کاربران با برند شما

معیارهایی هستند که موجب موفق شدن تعامل کاربران از طریق سوشال مدیا با برند شما میشود، که آنها را برای شما عنوان می کنیم:

تعداد لایک های مخاطبان برای پست های شما

هر چه میزان لایک بالاتر رود امکان دیده شدن پست‌ نیز بیشتر است. زمانی که پست همراه با هشتگ را انتشار می ‌دهید چنانچه آن پست دارای میزان لایک زیادی باشد و شما جزو ۹ پست برتر با آن هشتگ باشید، پستتان خیلی زیادتر دیده می‌شود.

تعداد اشتراک ‌گذاری پست

با افزایش میزان اشتراک گذاری پست شما در داخل شبکه های اجتماعی، میزان بازدید محتوای شما بالاتر می رود. اشتراک گذاری بسیار دارای اهمیت است زیرا وقتی پست شما به اشتراک گذاشته می‌شود یعنی توجه افراد را توانسته است جلب کند و با جلب توجه آنها، آنها نیز پست شما را به اشتراک گذاشته اند‌.

تعداد نمایش یافتن پست

برای بهتر دیده شدن محتوا، باید تعداد نمایش پست بالا رود و هر چه تعداد نمایش ها بالا رود یعنی تعداد بیشتری از فالوور ها و کاربران پست را مشاهده کرده اند.

تعداد کامنت های گذاشته شده برای پست

داشتن محتوای جذاب و کپشن های مناسب موجب ایجاد کامنت ها و نظرات بیشتری می‌شود.

تعداد بازدید های انجام شده از پروفایل

بازدید کردن از پروفایل شما، نشانه ی علاقه ی کاربران به دیدن صفحه ی شما است.

یادآوری کردن برند

با یادآوری برند موجب بهره مندی از ابزار های تحلیلی موجود در شبکه های اجتماعی میشوید و احساس کاربران و نظرات آنان را درباره برندتان جویا میشوید.

مزیت استفاده از سوشال مدیا

برای برند ها و کسب و کارها

موجب به وجود آمدن روابط جدید می‌شود.

از طریق استفاده از شبکه های اجتماعی می توان با مخاطبان و خریداران ارتباط برقرار کرد. در واقع شبکه های اجتماعی موجب ایجاد ارتباط بین مردم می‌شوند. با استفاده از آنها می توان روابط شغلی و روابط دوستی برقرار کرد و موجب پیشرفت کسب و کار خود شد. می توان به به کار گرفتن شبکه های اجتماعی با افراد متخصص، مربیان و …  ارتباط داشت و برای پیشرفت برند خود از آنها استفاده نمود.

می توانید تخصص خود را به اشتراک بگذارید.

می توانید با استفاده کردن از شبکه های اجتماعی تخصص خود و آنچه موجب شناخته شدن شما می‌شود را با مخاطبان به اشتراک گذاشته و موجب ایجاد ارتباط با افراد حرفه ای و مخاطب های جدید شوید‌.

البته باید یاد بگیرید که چگونه تخصص و آموزه های خود را از این طریق به اشتراک بگذارید تا موجب ایجاد فرصت های بیشتر برای برند خود شوید.

می توانید دیده شوید.

با ایجاد کردن محتوایی با کیفیت و خاص و به اشتراک گذاشتن آن می توانید در شبکه های اجتماعی بهتر دیده شوید. در کنار ایجاد محتوای جدید باید سعی کنید به محتوا های دیگران نیز واکنش نشان دهید و با دیگران نیز تعامل داشته باشید. با تعامل داشتن می توانید موجب شوید نام و برندتان بهتر دیده شود.

می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف آموزش دیده و یاد گرفته و از آخرین اخبارهای موجود باخبر شوید.

با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید چیز هایی که برایتان مهم است را ببینید و محتوا های مورد علاقه خود را دیده و آنچه لازم است را از آنها یاد بگیرید  و از هر اخباری که رخ می دهد و برایتان مهم است اطلاع یابید.

می توانید همیشه در دسترس باشید.

استفاده از سوشال مدیا موجب می‌شود که ارتباطات سریع و فوری انجام گیرد و جزو مهم ترین مزایای این پلتفرم است. می توانید در هر زمانی با مخاطبان خود ارتباط داشته باشید.

مهم ترین سوشال مدیا ها

اینستاگرام

از بزرگ ترین شبکه های اجتماعی آنلاین اینستاگرام است و بیش از ۳۷۵ میلیون در آن فعالیت دارند و هرروز در حال افزایش است.

توییتر

از پرطرفدارترین سوشال مدیا ها است و دارای کاربرد زیادی در بین مخاطبان است. بالای ۱۴۰ میلیون کاربر در این شبکه اجتماعی وجود دارد.

واتس آپ

واتس آپ به صورت متن و پیام در فعالیت است و از قابلیت برودکست برخوردار است. استفاده از سئو مناسب جزو قواعدی است که باید رعایت شود.

مزایای استفاده از سوشال مدیا

 • موجب بالا رفتن میزان شهرت در شبکه های اجتماعی می‌شود.
 • می توانید در شبکه های اجتماعی برند سازی را انجام دهید.
 • میزان سود آوری را از طریق شبکه های اجتماعی می توانید بالا ببرید.
 • وفاداری به برند شما با استفاده از شبکه های اجتماعی بیشتر میشود.
 • هزینه ها از جمله هزینه تبلیغات برند با استفاده از شبکه های اجتماعی کمتر می‌شود.
 • موجب بالا رفتن ترافیک سایت می‌شود.

هدف استفاده از سوشال مدیا چیست؟

هدف از استفاده سوشال مدیا و حضور در شبکه های اجتماعی بالا بردن فالوورها،  برند سازی کردن، بالا بردن میزان فروش، داشتن تعامل با مخاطبان و … است که می توان برا حضور در شبکه های اجتماعی از ابزار هایی چون Sprout social، Buffer، Hootsuite و … برای بهتر شدن حضور استفاده نمود.

مراحل استفاده از سوشال مدیا

تعیین هدف استفاده از سوشال مدیا

اولین قدم انتخاب هدف است. بدون داشتن هدف نمی توانید به موفقیت برسید. هدف تعیین شده باید به گونه ی زیر باشد:

 • باید خاص باشد.
 • باید قابلیت اندازه گیری داشته باشد‌.
 • باید قابلیت دستیابی داشته باشد.
 • باید مربوط باشد.
 • باید دارای زمان محدود باشد.

با در نظر گرفتن موارد فوق می توانید نتایجی واقعی از تجارت خود کسب کنید.

شناختن مخاطبان مربوط به هدف

باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. از این رو با دانستن مخاطبان می توانید محتوایی مناسب آنها ایجاد کرده تا باعث نظر دادن به آن محتوا و اشتراک گذاری آن شوید‌. برای شناسایی مخاطبان باید موارد زیر را در نظر بگیرد:

 • سن مخاطبان
 • محل مخاطبان
 • میزان متوسط درآمد مخاطبان
 • عنوان شغلی مخاطبان
 • منافع حاصله توسط مخاطبان

انتخاب کردن شبکه های اجتماعي

هر شبکه اجتماعی برای نوعی خاص از محتوا مناسب است مثلا استفاده از اینستاگرام بر محور تصاویر بوده و برای تولید محتوای متنی اینستاگرام گزینه مناسبی نیست. انواع محتوا شامل موارد زیر است که با توجه به آنها باید شبکه اجتماعی خود را انتخاب کنید:

 • پست های وبلاگ ها
 • پادکست
 • محتوایی که به وسیله کاربر تولید می گردد.
 • لایو ها و وبینارها
 • استفاده از کتاب‌های الکترونیکی
 • عکس
 • فیلم

بعد از مشخص شدن هدف و مخاطبان و نوع محتوا می توانید شبکه اجتماعی مناسب خود را انتخاب کنید.

فیسبوک: برای آگاه شدن دیگران از برند شما، افزایش ترافیک و جذب کردن مشتریان مناسب است و هر محتوایی برای آن مناسب است.

توییتر: دسترسی به اخبار فوری، دسترسی به اطلاعیه ها، پیام ها و اطلاعات لحظه ای به وسیله ی توییتر انجام می گیرد و محتواهای متنی در توییتر کارایی خوبی دارد و تصویر ها بهتر از ویدئو ها در آن عمل می کند. همچنین هشتگ نیز در آن کاربرد دارد.

لینکدین: پلتفرم مناسب مشاغل است ک معمولا مشاغل حرفه ای را شامل میشود‌. می توان از محتوا های متنی و مکالمه با مشتریان در آن استفاده نمود.

پینترست: بر پایه تصویر است و برای افزایش فروش مناسب است. بیشتر در زمینه هنر، دکوراسیون، مد و … فعالیت دارد. می توانید از کلمات کلیدی در آن استفاده کنید و بازدید پست خود را بالا ببرید.

اینستاگرام: بیشتر بر پایه عکس و فیلم است و محتوا های متنی در کنار عکس ها و فیلم ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

یوتیوب: بر پایه ویدئو بوده و محتوا های بصری را در بر می گیرد و ویدئو ها باید با استفاده از کلمات کلیدی منتشر شوند.

انتخاب خدمات سوشال مدیا مناسب

خدمات سوشال‌ مدیا در ۴ دسته قرار می گیرد:

مشاوره ای

جلسات ۱ ساعته که به صورت حضوری و غیر حضوری صورت می گیرد.

محتوایی

بابد محتوایی متناسب با استراتژی ها ایجاد شود و موجب رشد کسب و کار شود. زیرا مخاطبان اول از همه با محتوا های شما ارتباط برقرار می کنند.

شبکه های اجتماعی

از دیگر خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی است که باید متناسب با هدفتان انتخاب گردد و این روز ها از بین شبکه ها لینکدین و اینستاگرام بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

تبلیغات

بیشترین مشتری از طریق تبلیغات برای کسب و کار به دست می آید و برای آن باید هدف و زیر ساخت ها مشخص باشد.

انتخاب ارائه دهنده خدمات سوشال‌ مدیا

بابد بهترین سوشال مدیا را با توجه به کسب و کار و برند خود انتخاب کنید حضور فعال و پررنگ در یک شبکه اجتماعی بهتر از حضور غیر فعال در چند شبکه است. ابتدا متناسب با کسب و کار خود بهترین و مناسب ترین را انتخاب کنید بعد با به دست آوردن موفقیت می توانید این شبکه ها را افزایش دهید.

نظارت بر عملکرد سوشال مدیا

ابزار های مختلفی برای نظارت بر عملکرد سوشال مدیا هستند که خدمات خود را در مقابل دریافت پول ارائه می کنند.

یکی از این ابزار ها mention است که برای برند هایی که می خواهند مکالمات آنلاین و فعالیت های خود را تحت نظارت داشته باشند استفاده می‌شود.

ابزار دیگر برای نظارت TweetDeck است که برای حساب های توییتر مناسب است‌.

نرم افزار دیگر BuzzSumo است که با استفاده از آن می توان بهترین رقیب و محتوا را شناسایی کرد و چنان چه یکی از رقبا از کلمات کلیدی شما استفاده کند به شما اطلاع می دهد.

و ابزار هایی از این قبیل که می توانید آنها را برای نظارت به کار بگیرید.