طراحی سایت شرکتی

طراحی کارت ویزیت شرکتی

کارت ویزیت شرکتی چیست؟ کارت ویزیت های شرکتی جزو آن دسته از کارت ویزیت ها هستند که توسط موسسات، شرکت ها و سازمان ها جهت تبلیغ خود مورد استفاده قرار می گیرد و جزو ابزار های تبلیغاتی آنها محسوب می گردد. کارت ویزیت ها این روز ها در تبلیغات نقش موثری داشته اند و بازار […]

کارت ویزیت شرکتی چیست؟

کارت ویزیت های شرکتی جزو آن دسته از کارت ویزیت ها هستند که توسط موسسات، شرکت ها و سازمان ها جهت تبلیغ خود مورد استفاده قرار می گیرد و جزو ابزار های تبلیغاتی آنها محسوب می گردد. کارت ویزیت ها این روز ها در تبلیغات نقش موثری داشته اند و بازار رقابت ها را در دست گرفته اند.

طراحی کارت ویزیت شرکتی

کارت ویزیت های شرکتی به عنوان معرف شرکت و اشخاصی که در آن شرکت فعال هستند محسوب می‌شود و در محیط های اجتماعی کاربرد دارند.

هدف از طراحی کردن کارت ویزیت های شرکتی آشنا کردن مخاطبان با مشاغل مختلف است. استفاده از کارت ویزیت توسط کسب و کار ها و شرکت های مختلف موجب پیشروی کردن آنها در بازار های رقابتی شده و می توانند از این طریق میزان درآمد سالانه را نیز افزایش دهند.

کارت ویزیت های شرکتی می توانند به عنوان نوعی اعتبار در میان مخاطبان و مشتریان مطرح شوند و محتوای آنها ایده آل بوده و موجب ترغیب مشتریان به برقرار کردن ارتباط با حرفه موردنظر می گردد.

برای طراحی کردن کارت ویزیت های شرکتی باید مواردی چون نوع کاغذ، اندازه کارت، فونت مورد استفاده، طرح به کار رفته، اطلاعات مربوط به تماس شرکت و هویت هلی بصری مربوط به آن مورد توجه قرار بگیرد.

نوع کاغذ

برای ایجاد کارت ویزیت شرکتی از انواع مختلفی از کاغذ ها استفاده می‌شود که از جمله نوع های کاغذ می توان موارد زیر را بیان کرد:

کارت ویزیت پی وی سی

از نوعی پلاستیک با ضخامت متفاوت ایجاد می‌شود و ضد آب بوده و در مقایسه با کارت ویزیت های کاغذی مقاوم تر هستند و طول عمر بیشتری دارند. کارت ویزیت های پی وی سی به صورت، مات، براق، صدفی و متالیک تولید می‌شوند.

کارت ویزیت کتان

دارای جذابیت خاصی از لحاظ لمسی و ظاهری است و جزو کارت ویزیت های ارزان می باشد و مدت آماده سازی آنها کوتاه تر از دیگر کارت ها است.

کارت ویزیت فابریانو

شبیه کارت ویزیت کتان بوده ولی از کیفیت بهتری‌ برخوردار است و به صورت های صدفی، معمولی، مویی کرم و چکشی یافت می‌شوند.

مدل معمولی دارای خط های عمودی و افقی است، مدل مویی کرم بافت های ریش ریش دارد و مدل چکشی به صورت ضربات چکشی است.

کارت ویزیت لمینت

موجب ایجاد پوششی لمینتی بر روی کاغذ های گلاسه می‌شود و از ضخامت بالایی در مقایسه با دیگر کارت ها برخوردار است. کارت ویزیت های لمینتی به صورت براق و مات موجود هستند که نوع مات آن دارای استحکام بالاتری است و بازتاب نور ندارد ولی نوع براق این کارت ویزیت باعث بازتاب نور می‌شود.

کارت ویزیت سلفونی

این نوع کارت ویزیت با چسباندن بالایی ای نازک روی کاغذ گلاسه ایجاد می‌شود و به صورت های براق، مخملی و مات موجود هستند. نوع مات آن ظاهر رسمی تر داشته و براق آن ایجاد کننده ظاهری زنده می باشد.

کارت ویزیت گلاسه

از جمله پر کاربردترین کارت ویزیت ها است که دارای ظاهر صیقلی بوده و جهت پوشش های لمینت و سلفون مورد استفاده قرار می گیرد.

اندازه کارت ویزیت

ابعاد مختلفی هستند که در کارت ویزیت ها استفاده شده و استاندارد می باشند. سایز استانداری که در کشور ما جهت کارت ویزیت مورد استفاده قرار می گیرد ۹ در ۶ است که بعد از انجام برش کارت ویزیت به ابعاد ۸.۵ در ۵.۵ حاصل می‌شود مانند ابعاد کارت عابر بانک.

هر فرد با توجه به سلیقه و هویت بیزینسی‌ که دارد مدل کارت ویزیت خود را انتخاب می کند. برای کارت ویزیت های خاص از برش های متفاوتی استفاده می کنند که موجب متمایز شدن آنها از دیکر کارت ها میشود. ابعادی که جهت این کارت ها استفاده می کنند عبارتند از:

کارت ویزیت مربع

افرادی که نیاز به کارت ویزیت خاص و کوچک دارند از این مدل استفاده می کنند و آن را در ابعاد ۵.۵ در ۵‌.۵ ایجاد می کنند. چون ابعاد این کارت ها کوچک است باید اطلاعات مهم و خاص را روی آنها حک کنید.

کارت ویزیت مستطیل

جزو قدیمی ترین و پر کاربردترین کارت ویزیت ها است که در ابعاد ۸.۵ در ۴.۸ تولید می‌شوند.

کارت ویزیت های عمودی

جزو کارت ویزیت هایی است که ظاهری خلاقانه دارد و در ابعاد ۹ در ۶ ایجاد شده و بعد از برش خوردن مقدار کمی کوچک تر می گردد. این کارت ها اندازه ی کارت های افقی مورد استفاده قرار نمی گیرند. باید در طراحی آنها خلاقیت به خرج داد تا نظر مشتریان را به خود جلب کند.

رنگ کارت ویزیت شرکتی

انتخاب رنگی مناسب جهت کارت ویزیت موجب می گردد که مشتری جذب شما شده و با شما تماس حاصل کرده و یا صفحات اجتماعی شما را دنبال کند. برای ادامه دادن کسب و کار باید اول بتوانید مشتری را به خود جذب کنید. با استفاده از روانشناسی رنگ می توانید موضوع رنگ کارت ویزیت را تا حدودی حل کنید.

رنگ ها تاثیرات مثبت و منفی روی مخاطب می گذارند، بعضی از آنها خسته کننده هستند و موجب آزار مخاطب می‌شوند. از این رو باید رنگ انتخابی برای کارت ویزیت را متناسب با برندی که دارید و هویت بصری آن انتخاب نمایید‌.

باید رنگی  مناسب سازمانتان را به عنوان تم انتخاب نمایید که به آن اصطلاحا رنگ سازمانی می گویند و با ترکیب رنگ های دیگر موجب جلوه زیباتر آن و تاثیرگذاری گردید.

فونت کارت ویزیت شرکتی

فونت های زیادی جهت استفاده در کارت ویزیت وجود دارند ولی باید فونتی را انتخاب نمایید که جهت کسب و کار شما مناسب باشد و موجب جلب توجه مخاطبان شده و بسیار خوانا باشد.

انتخاب کردن فونت مناسب جزو موارد بسیار مهم در طراحی کارت ویزیت است و باید حتما به آن توجه شده و با وسواس خاصی فونت مناسب انتخاب گردد. هر چه در طراحی کارت ویزیت و فونت آن خلاق تر عمل کنید موجب جذب بیشتر مشتری و مخاطب به خود میشوید.

طرح کارت ویزیت شرکتی

با انجام طراحی حرفه ای کارت ویزیت شرکت و ساخت آن به صورت شخصی موجب میشوید که برندتان‌ به خوبی به مخاطبان معرفی گردد و تاثیری خاص ردی مخاطبان خود بگذارید. باید برای طراحی کارت ویزیت کاملا خلاقانه عمل کرده تا موجب تاثیر بصری روی مخاطب گردد. این روز ها استفاده از طرح لایه باز کارت ویزیت جزو طرح های مناسب برای شرکت ها بوده زیرا دارای زیبایی و رسمیت است.

اطلاعات تماس کارت ویزیت شرکتی

کارت ویزیت شرکتی باید شامل لوگوی شرکت، نام شرکت، نام شما، عنوان شغلی شما، آدرس شرکت، شماره تماس، وب سایت و ایمیل شما باشد.

باید سعی کنید تمام موارد فوق را در کارت ویزیت خود بگنجانید زیرا این موارد به عنوان پ راه ارتباطی شما یا مخاطبانتان محسوب می‌شود و بسیار دارای اهمیت است.

هویت بصری کارت ویزیت شرکتی

برای داشتن هویت بصری مناسب باید از یکسانی و هماهنگی  بین عناصر مربوط به برندتان، که در کارت ویزیت درج گردیده مطمئن شوید‌ این عناصر شامل لوگوی شرکت، رنگ های مربوط به برند و عناصر گرافیکی است‌. با وجود هماهنگی بین این موارد موجب ایجاد اعتماد در مشتریان نسبت به خود میشوید.

روش های چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت به فرایند چاپ شدن طراحی روی کاغذ می گویند که به دو صورت انجام میشود:

چاپ افست

اگر قیمت کار برای شما دارای اهمیت است بهتر است از چاپ افست استفاده کنید و برای تعداد بالای ۱۰۰۰ مناسب است.

چاپ دیجیتال

برای تولید تعداد کمتر کارت ویزیت  و انجام سریع تر آن باید از چاپ دیجیتال استفاده کرد.

کاربرد کارت ویزیت شرکتی

کارت ویزیت های شرکتی دارای کاربرد های بسیاری هستند و در بازار رقابت تا حدی پیش می روند که می توانند به عنوان سفیری موفق از برند شما عنوان شوند.

با استفاده از کارت ویزیت می توانید از آن به عنوان برندینگ کار خود استفاده کرده و نوعی ابزار تبلیغاتی برای شما محسوب می‌شود و موجب جلب توجه مخاطبان می گردد.

با استفاده از تصویر و طراحی خاصی روی کارت ویزیت می توانید باعث اعتبار برند خود شده و آن را در ذهن مخاطبان هک کنید.

مزایای استفاده از کارت ویزیت شرکتی

از جمله مزایایی که کارت ویزیت های شرکتی با خود به همراه دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه ی استفاده از کارت ویزیت مناسب و مقرون به صرفه است از این رو در بین ابزار های تبلیغاتی بسیار محبوب و پر طرفدار است.
  • به راحتی می توان آن را در بین مخاطبان توزیع نمود.
  • دارای عمر طولانی و ماندگاری بالایی است و برای مدت قابل توجهی در بین مخاطبان باقی می ماند‌.
  • به راحتی با مشتریان و مخاطبان ارتباط برقرار می کند و سهولت در برقرار کردن ارتباط از جمله مزایای آن محسوب می‌شود.