کارت ویزیت صنعتی

طراحی کارت ویزیت صنعتی

کارت ویزیت صنعتی چیست؟ کارتی که با استفاده از آن صنعت مورد نظر، کسب و کار خود را به مخاطبان و مشتریانش معرفی می کند را کارت ویزیت صنعتی می گویند. نکات مهم در طراحی کردن کارت ویزیت صنعتی برای داشتن یک کارت ویزیت تاثیر گذار و خاص باید حتما نکات زیر را مورد توجه […]

کارت ویزیت صنعتی چیست؟

کارتی که با استفاده از آن صنعت مورد نظر، کسب و کار خود را به مخاطبان و مشتریانش معرفی می کند را کارت ویزیت صنعتی می گویند.

نکات مهم در طراحی کردن کارت ویزیت صنعتی

برای داشتن یک کارت ویزیت تاثیر گذار و خاص باید حتما نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

 • بابد لوگوی صنعتی خود را روی کارت ویزیت قرار دهید.
 • باید رنگی مناسب را برای کارت ویزیت خود انتخاب کنید.
 • راه های ارتباطی که در کارت ویزیت قرار می دهید باید معتبر باشد تا مشتریان و مخاطبان بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند.
 • باید شکل کارت ویزیتی‌ که استفاده می کنید با کسب و کار صنعتیتان هماهنگی داشته باشد.
 • جنس مورد استفاده برای کارت ویزیت بسیار مهم است و باید از جنسی مرغوب جهت کارت ویزیت استفاده فرمایید.
 • باید با مهارت و کاملا خلاقانه کارت ویزیت صنعتی خود را طراحی کنید.

طراحی کارت ویزیت صنعتی چیست؟

یکی از بهترین راه هایی که یک صنعت می تواند خود را به مخاطبان معرفی کند طراحی کردن کارت ویزیت صنعتی است‌ که‌ باعث بهتر دیده شدن کسب و کار به مشتریان می گردد و موجب رد و بدل شدن اطلاعات مربوط به کسب و کار میشود‌.

صاحبان صنعت دوست دارند طراحی کارت ویزیت به گونه ای باشد که اهمیت صنعت شان را به رخ مخاطبان بکشد و مشتریان بیشتری را به خود جلب کند.

فرایند مربوط به طراحی کردن کارت ویزیت در برگیرنده انتخاب نوع کاغذ چاپ، اندازه کارت ویزیت، رنگ، فونت به کار رفته در طرح، اطلاعات مربوط به تماس و اطلاعاتی مربوط به صنعت مورد نظر است.

لوگوی کارت ویزیت صنعتی

صاحبان صنعت باید لوگویی متناسب با کسب و کار مورد نظر خود داشته باشند تا با استفاده از آن بتوانند هویت و برند خود را به دیگران اعلام کنند. با استفاده از لوگو می توان باعث متمایز شدن از رقیبان شد و به حرفه و کسب و کار اعتبار لازم را داد. پس باید پیش از طراحی کردن کارت ویزیت لوگویی مناسب و حرفه ای برای کسب و کار طراحی کرد.

رنگ کارت ویزیت صنعتی

انتخاب رنگی خوب و مناسب باعث تاثیر گذاری روی مخاطب شده و برای تبلیغات کسب و کار بسیار دارای اهمیت است و موجب جذب بیشتر مخاطبان می گردد.

رنگ انتخابی باید دارای هماهنگی با برند مورد نظر و دیگر موارد درج شده در کارت ویزیت باشد. به عنوان نمونه انتخاب رنگ سبز در صنعت پزشکی باعث ایجاد احساس آرامش و تسکین می‌شود. بابد مناسب ترین رنگ را با توجه به برندی که دارید انتخاب کرده و در تمام ابزار هایی که جهت تبلیغات استفاده می کنید آن رنگ را به کار ببرید.

اطلاعات تماس کارت ویزیت صنعتی

کسب و اعتبار باید دارای اعتبار بوده و معتبر باشد تا مخاطبان را به خود جذب کند بنابراین باید اطلاعات تماس کارت ویزیت به درستی و کامل باشد. اطلاعات تماس باید شامل نام صنعت، برند مورد نظر، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل و وب سایت باشد.

شماره تماسی که برای صنعت خود استفاده می کنید باید شماره ای رند باشد تا در ذهن ها باقی بماند‌.

آدرس ایمیل استفاده شده نیز باید کاملا اختصاصی باشد و چنان چه وب سایت و کانال های تلگرام و یا پیج اینستاگرام دارید حتما روی کارت ویزیت خود آدرس آنها را حک کنید.

شکل و جنس کارت ویزیت صنعتی

با توجه به صنعت مورد نظر و خدمات ارائه شده باید اندازه کارت ویزیت متناسب باشد و به گونه ای باشد که فرد بتواند آن را در جیب خود جای دهد. معمولا کارت ویزیت ها به شکل مربع، مستطیل عمودی و افقی هستند.

جنس مورد استفاده جهت چاپ نیز باید بسیار مرغوب باشد و به راحتی خراب نشود. جنس به کار رفته برای چاپ کارت ویزیت معمولا کاغذ است و در نوع های لمینت، گلاسه با روکش uv، کتان، سلفون و … وجود دارند‌ که می توان با توجه به سلیقه و بودجه خود نوعی از آن را جهت چاپ کارت ویزیت انتخاب نمایید. برای داشتن کارت ویزیتی ماندگار و زیبا باید هزینه ی بیشتری نیز بابت چاپ پرداخت نمود.

طرح کارت ویزیت صنعتی

باید برای طراحی کارت ویزیت خلاقانه عمل کنید تا با استفاده از آن موجب جلب نظر مخاطبان شوید. استفاده از طرح های جدید، خلاقانه و خاص موجب ماندگاری شما در ذهن مخاطبان می گردد پس به هیچ وجه آر طرحی تقلید نکنید و طرحی خاص مناسب صنعت خود برای کارت ویزیت مورد نظر طراحی نمایید.

فوت کارت ویزیت صنعتی

فونتی که در طراحی کارت ویزیت استفاده می‌شود باید خوانا باشد و باید سعی کنید از فونتی خوانا ولی در عین حال جذاب جهت درج موارد روی کارت ویزیت استفاده کنید.

درج اطلاعات خاص مربوط به صنعت در کارت ویزیت صنعتی

تمام خدماتی که صنعت مورد نظر ارائه می دهد و گواهینامه ها و مجوز ها آن باید در کارت ویزیت قید شود تا مخاطبان از حرفه ای بودن و خاص بودن صنعت شما مطلع گردند و به آن جذب گردند.

چاپ کارت ویزیت صنعتی

برای چاپ کردن کارت ویزیت باید از خدماتی که دارای کیفیت هستند استفاده کنید و با چاپ کردن روی کاغذ های مرغوب کارت ویزیتی حرفه ای را داشته باشید. تعداد چاپ مورد نظر را هم باید با دقت انتخاب و مشخص کنید و پیش از چاپ انبوه نمونه ای را جهت آزمایش چاپ کرده و چنان چه همه چیز اوکی و درست و عالی بود اقدام به چاپ انبوه کنید.

اطلاعاتی که می توان روی کارت ویزیت صنعتی درج نمود

نام صنعت مورد نظر

نام صنعت و یا نام برند باید در کارت ویزیت درج گردد.

آدرس

آدرس و مکان صنعت مورد نظر باید در کارت ویزیت قید شود.

شماره تماس

شماره تماس دفتر اصلی و یا هرگونه مکان کاری باید در کارت ویزیت قرار بگیرد.

آدرس ایمیل

آدرس ایمیل صنعت مورد نظر باید متناسب با صنعت بوده و در کارت ویزیت قرار بگیرد.

وب سایت صنعت

چنان چه صنعت شما دارای وب سایت خاصی است باید در کارت ویزیت درج گردد.

شبکه های اجتماعی

چنان چه دارای حساب کاربردی در شبکه های مختلف اجتماعی هستند نام آن را در کارت ویزیت قید کنید.

لوگو

لوگویی متناسب با صنعت و به صورت اختصاصی طراحی کرده و در کارت ویزیت خود از آن استفاده کنید‌.

شعار

چنان چه شعار تبلیغاتی دارید می توانید در کارت ویزیت خود آن را به کار ببرید.

خدمات و توضیحاتی در رابطه با آن

در مورد خدماتی که ارائه می دهید در کارت ویزیت خود به صورت مختصر درج نمایید.

محل قرارگیری درست این اطلاعات معمولا به قرار زیر است:

 • نام صنعت در بخش مرکزی و بالای کارت قرار می گیرد.
 • آدرس در گوشه ای در پایین کارت قرار می گیرد.
 • شماره تماس معمولا در پایین کارت درج می گردد.
 • آدرس ایمیل در گوشه ای و یا در زیر نام قرار می گیرد.
 • وب سایت در زیر آدرس استفاده می‌شود.
 • لوگو در گوشه ای در قسمت بالا و یا در زیر نام قرار می گیرد.
 • شعار تبلیغاتی در هر جایی از کارت برای زیبایی استفاده می‌شود.
 • آدرس شبکه های اجتماعی را در قسمت پایین کارت قرار می دهند‌.
 • توضیحات مربوط به خدمات را در هر بخشی از کارت متناسب با طرح می توان به کار برد.