طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی چیست؟ به طراحی سایت در حوزه ی شغل ها و شرکت های صنعتی و کارخانه ها طراحی سایت صنعتی می گویند. سایت صنعتی اطلاعاتی که مربوط به شرکت یا کارخانه ها میشود را ارائه می دهد. بیشتر شرکت های صنعتی ای که قدیمی هستند حدوداً یک یا دو بار تجربه ی بهره […]

طراحی سایت صنعتی چیست؟

به طراحی سایت در حوزه ی شغل ها و شرکت های صنعتی و کارخانه ها طراحی سایت صنعتی می گویند. سایت صنعتی اطلاعاتی که مربوط به شرکت یا کارخانه ها میشود را ارائه می دهد.

بیشتر شرکت های صنعتی ای که قدیمی هستند حدوداً یک یا دو بار تجربه ی بهره مندی از سایت را داشته اند‌‌ اما اگر از وضعیت فعلی آن مثلا سریع نبودن و بروز نبودن و … آن رضایت نداشته باشند برای طراحی یک سایت صنعتی جدید به دنبال یک شرکتی که سایت صنعتی حرفه ای طراحی می کند می گردند. به دلیل پیشرفت سریع باید هر چند سال یکبار سایت صنعتی خود را بروز کرد. از طریق سایت صنعتی می توان کالا ها و خدمات کارخانه ها و شرکت ها را در دنیای اینترنت به اشتراک گذاشت و همه بتوانند از طریق سایت صنعتی آن هارا ببینند و با یکدیگر رقابت کنند.

با استفاده از سایت های صنعتی، محصولات و خدمات کارخانه ها و شرکت های صنعتی را می توان معرفی، تبلیغ و به فروش رساند و از این طریق اقتصاد و اشتغال زایی کشور رشد می کند.

به دلیل نحوه نگهداری و استفاده ی پیچیده از کالا های صنعتی از سایت های صنعتی استفاده می کنند تا از طریق آنها بتوانند توضیحات کامل و مطلوبی از طریقه ی تولید و استفاده از کالا به مشتری بدهند و مشتری را به خرید کالا ترغیب کنند.

ویژگی سایت صنعتی

سایت صنعتی علاوه بر اینکه شرکت را معرفی می کند، برای آن شرکت مشتری جذب میکند‌. با استفاده از سایت صنعتی شرکت، مشتریانی که از سایت استفاده می کنند به مشتریان دائمی آن شرکت تبدیل میشوند. و با این کار درآمدی که از فروش شرکت به دست می آید افزایش می یابد و در نتیجه سود بیشتری را کسب می کنند.

از طریق اطلاعات و ویژگی های محصولات و خدمات صنعتی که سایت در اختیار مشتریان گذاشته است آنها می توانند کالاها را با دیگر کالاهای مشابه مقایسه و از یکدیگر متمایز کنند.

با توجه به رقابتی که با استفاده از این کار صورت می گیرد، شرکت ها برای اینکه نسبت به رقیب خود برتر باشند کالا یا محصولات بهتر و با کیفیت تری تولید می کنند و در نتیجه این کار به نفع مشتری یا مصرف کننده های این محصولات نیز می باشد.

مزایای سایت صنعتی

 1. با این روش تعداد مشتریان افزایش می یابد.
 2. درصد انتخاب آن محصول یا کالا از دیگر کالاهای مشابه افزایش می یابد.
 3. شهرت شرکت دارای سایت صنعتی افزایش زیادی پیدا می کند.
 4. کالاها را می توان در موقعیت های جغرافیایی وسیع تری توزیع کرد.
 5. با استفاده از سایت صنعتی می توان خدمات دهی را نامحدود کرد.
 6. استفاده از سایت وابستگی به زمان و مکان ندارد و در وقت خود و مشتریان می توان صرفه جویی کرد.
 7. دیگر لازم نیست برای اینکه محصول یا کالای خود را تبلیغ کنید از کاتالوگ یا مراجعه کردن حضوری استفاده کنید.
 8. پس از طراحی سایت صنعتی، انجام دادن تبلیغات هزینه ی کمتری را برای شما دارد.
 9. با استفاده کردن از این روش نسبت به دیگر روش ها می توان روی مشتری ثابت تاثیر بیشتری گذاشت.
 10. اگر سایت صنعتی شما در رتبه بالاتری در گوگل قرار بگیرد درآمد شما چند برابر میشود و تعداد مشتریان شما افزایش می یابد.
 11. می توان به بخش نظرات مشتریان  درباره ی کالای خود در بخش نظرات دست پیدا کرد و با مشتریان در ارتباط بود.
 12. با این روش برند و تولیدات و خدمات شما و شرکت شما از طریق محصولات معرفی میشوند‌.

مراحل طراحی سایت صنعتی

 1. در مرحله ی اول ابتدا باید برای وب سایت خود هدف تعیین کنید یعنی اینکه هدفتون از ایجاد این وب سایت چیه ؟ برای چی می خواهید وب سایت ایجاد کنید؟
 2. در این مرحله باید نوع وبسایت خود را تعیین کنید. مثلا وب سايت شما از نوع شرکتی، فروشگاه اینترنتی، وبلاگی، دایرکتوری و یا انواع دیگر می باشد.
 3. حالا باید آدرس دامنه ی وب سایت خود را تعیین کرد تا کاربران بتوانند با استفاده از آن سایت شما را سرچ و پیدا کنند.
 4. در مرحله ی چهارم باید برای وب سایت صنعتی خود طراحی گرافیک کنید. با این روش مطالب و ایده های شرکت خود را بصورت تایپوگرافی، نمودار و تصاویر به کاربر ارائه می دهید.
 5. در این مرحله باید برای وب سایت صنعتی خود طراحی رابط کاربری انجام دهید یا همان طراحی ظاهری سایت خود را درست کنید‌‌. مثلا منو ها یا دکمه ها را کجا بگذارید. این بخش یکی از مهمترین بخشی ها می باشد و اگر طراحی مطلوبی باشد باعث میشود که کاربر در نگاه اول به وب سایت صنعتی شما جذب شود.
 6. در این مرحله باید محتواهایی مانند متن ها، عکس و درصورت لازم فیلم و صوت هایی را که می خواهید در سایت خود برای استفاده ی کاربران قرار دهید را تولید کنید.
 7. حال در این مرحله باید سایت خود را به صورت کدنویسی، برنامه نویسی کنید‌. اگر خودتان برنامه نویسی بلد هستید سایت خود را تولید کنید و درصورت بلد نبودن به یک شرکت طراحی سایت کاربلد بسپارید تا بهترین سایت صنعتی را تحویل بگیرید.
 8. یکی از مرحله ها ایجاد مراحل سئو و بازاریابی دیجیتال می باشد‌. از سئو برای سایت صنعتی استفاده کنید تا سایت در رتبه های بالاتری در موتور جستجو قرار بگیرد و افراد بیشتری از سایت صنعتی دیدن کرده و محصول یا کالا را خریداری کنند. با استفاده کردن از فرآیند بازاریابی دیجیتال باید سایت را با روش های اینترنتی تبلیغ کرد و مشتریان بیشتری را به سایت صنعتی خود جذب کرد.
 9. در این مرحله باید کاتالوگ محصولات موجود و خدمات خود را گذاشت تا کاربران بتوانند با استفاده از این کاتالوگ ها محصولات و خدمات صنعتی را ببینند و درباره ی آنها بیشتر بدانند.
 10. در مرحله ی آخر باید فرم های تماس را در سایت صنعتی خود اضافه کرد تا مشتریان و کاربران بتوانند از طریق آنها ارتباط برقرار کنند. در این فرم می توان شماره تلفن برای تماس و یا شماره تلفن برای پیامک، آدرس ایمیل، آیدی اپلیکیشن اضافه کرد.

موارد دیگری که باید در طراحی سایت صنعتی خود رعایت کنید را در قسمت پایین برای شما عنوان می کنیم:

 • سایت طراحی شده برای تمامی مرورگرها مناسب باشد و در همه ی آنها به درستی نمایش داده شود.
 • باید در آن از عنوان ها و کلمات کلیدی مناسب استفاده کرد.
 • سایت را سازگار با موبایل طراحی کنید تا برای افرادی که از موبایل برای دیدن سایت استفاده می کنند به درستی نمایش داده شود.
 • بخشی را برای امتیاز دادن مشتریان و باز خورد آنها درباره ی محصولات اختصاص دهید.

طراحی کردن سایت صنعتی با توجه به سئو

یکی از مهمترین مواردی که برای موفق بودن یک سایت صنعتی تاثیرگذار است، رعایت کردن سئو برای سایت می باشد.

سایت های صنعتی باید بر اساس اصول های سئو طراحی شوند. چندین موارد روی سئوی سایت تاثیر می گذارد.

با وجود داشتن چندین رقیب و مطالب زیاد و حجم زیاد آنها اگر سایت صنعتی شما سئو داشته باشد باعث میشود که سایت صنعتیتان در رتبه های اول و دوم گوگل قرار بگیرد و باعث میشود سایت شما بیشتر دیده میشود.

افراد بازدید کننده از سایت های صنعتی به سایت هایی که رتبه بالاتری دارند مانند سایت های اول و دوم اعتماد بیشتری دارند و بیشتر از این سایت ها بازدید می کنند.

پس در نتیجه برای طراحی هر سایتی مانند طراحی سایت صنعتی باید اصول سئو را رعایت کرد تا با توجه به آن سایت در رتبه های اول و دوم قرار بگیرد و روی تعداد افراد بازدیدکننده از سایت شما تاثیر بگذارد و آنها را افزایش دهد.

سئو

سئو یا SEO در واقع از مخفف سه کلمه ی search engine optimization تشکیل شده است. به مجموعه اقداماتی که افراد با بکار بردن آن موجب کسب بالاترین رتبه موتور جستجو برای صفحات سایتشان میشوند، بهینه سازی سایت برای موتور جستجو یا سئو می گویند.

بازاریابی دیجیتال

به فرآیند استفاده کردن از ابزار های دیجیتال برای جذب کردن و نگهداری مشتریان برای شرکت صنعتی، بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ می گویند‌. در این فرآیند از انواع روش های اینترنتی و آنلاین مانند استفاده از وبلاگ ها، سایت، رسانه های اجتماعی و… برای تبلیغات محصولات استفاده می کنند. مهمترین بخش فرآیند بازاریابی، بازاریابی دیجیتال می باشد.

نام دامنه

به آدرس سایتی که افراد برای دیدن آن سایت در نوار آدرس مرورگر سرچ می کنند نام دامنه می گویند‌‌‌. نام دامنه درواقع آدرس سایت می باشد و برای هر سایت نام دامنه متفاوت است.

میزبانی وب

فراهم کردن فضایی روی یک سرور می باشد که کاربر از طریق آن می تواند سایت صنعتی خود را در آن قرار دهد. کاربران باید این فضا را از یک شرکت ارائه دهنده اجاره کنند‌. کاربران بدون داشتن این فضا نمیتوانند سایت خود را راه اندازی و نمایش دهند به همین دلیل سایت حتما باید روی یک سرور باشد تا بتوان آن را به صورت آنلاین نمایش داد.

چه مواردی روی هزینه ی طراحی سایت صنعتی تأثیر می‌گذارد

 1. یکی از مواردی که روی هزینه ی سایت صنعتی تأثیر می‌گذارد نوع دامنه ی آن است به عنوان مثال در ایران نوع دامنه ی ir از دیگر انواع دامنه ها ارزان تر است.
 2. یکی از موارد دیگر نوع و حجم هاست خریداری شده نیز می باشد مثلا هر چقدر هاست حجم کمتری داشته باشد مسلماً هزینه ی کمتری دارد.
 3. مورد دیگر سیستم مدیریت محتوا می باشد. اگر از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده کنید هزینه ی شما بهینه میشود.
 4. با تجربه بودن شرکت طراحی سایت نیز روی هزینه تأثیر می‌گذارد. هر چقدر شرکت طراحی سایت تجربه ی بیشتری داشته باشد مسلماً سایت صنعتی بهتر و با کیفیت تری تحویل می دهد و در نتیجه هزینه ی بیشتری دارد.
 5. امکاناتی که شما برای سایت صنعتی خود درخواست می کنید‌. هزینه ی سایت به تعداد و نوع امکاناتی که قرار است داشته باشد نیز بستگی دارد مثلا هر چقدر امکانات بیشتر و پیچیده تری داشته باشد هزینه ی آن بیشتر است اما اگر از امکانات ساده و معمولی برخوردار باشد هزینه ی آن کمتر است.
 6. یکی دیگر از موارد تأثیر گذار روی هزینه ی طراحی سایت صنعتی طول مدت پشتیبانی می باشد که بعد از طراحی سایت صورت می گیرد.